29 Vjet Pa Ty Babi, Çdo Namaz Po Bëj Dua”, Gold Ag Përlot Me Dedikimin Për Të Atin E Ndjerë

Arian Agushi, reperi i njohur ndryshe si Gold Ag jeton prej vitesh me një mungesë të madhe në jetën e tij, të atin. Herë pas here, artisti tregon publikisht sa shumë e ka marrë malli për të atin që fatkeqësisht nuk është më në këtë jetë. Si sot, para 29 vitesh, babai i tij ka ndërruar jetë dhe Gold Ag e ka përkujtuar me fjalët më të ndjera krahas një fotoje së bashku me të.

“I madhi Zot e di sa m’ka marrë malli
O veç 1 herë me t’pa këta sy t’i çmalli
Për çdo namaz babë po bëj dua
Me u taku n’Xhenet e kurrë mos me u ndarë.

29 vite pa ty babi…Sa të mëdhaja janë malli e mërzia, por dh mbjen për ty e mund krenaria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.