Bëhuni Gati! Lamtumirë Moti I ‘Butë’, Po Vjen Stuhia E Acartë

Motit pranveror po i vjen fundit dhe ditët në vijim do të rikthejnë dimrin. Parashikimi vjen nga meteorologu grek Klearchos Marousakis i cili thekson se në dy javët e ardhshme të janarit rajoni do të goditet nga një stuhi të ftohti që është pagëzuar me emrin “Omega”.

Stuhi e të ftohtit do të sjellë reshje dëborë edhe në zonat fushore ndërsa në male do të ketë reshje të dendura.

Leave a Reply

Your email address will not be published.