Bora Rikthehet Në Kosovë, Temperaturat Bien Në Minus

Rikthehet bora në vendin tonë, temperatura -2 gradë Celsius.

Pas këtyre ditëve të fundit me temperatura të larta, vendi ynë do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte për mot të vranët dhe me reshje shiu e bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s

Leave a Reply

Your email address will not be published.