Çm enden’ Temperaturat/ Moti Merr Kthesën E Madhe Mesditën E Sotme

Moti merr kthesën e madhe mesditën e sotme

Pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta të cilat do të sjellin momente të shkurtra me reshje të pakta dëbore në skajin Veri – Verilindor.

Por në pjesën e dytë të ditës kemi përmirësim të motit dhe në zonat Veriore duke bërë që orët me kthjellime të jenë të shumta.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -7°C deri ne 11°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në det dallgëzim mbi 5 ballë

Leave a Reply

Your email address will not be published.