Çmimi I Naftës Ne Shqiperi Kap Shifrën Rekord, Shoqja E Borës Gjen Zgjidhje

Çmimi i naftës në Shqipëri ka shkuar në 230 lekë për litër. Përveç faktorëve të brendshëm, një nga shkaqet kryesore është lufta ne Ukrainë dhe sanksionet ndaj Moskës, e cila ka rritur çmimin në burën ndërkombëtare.

Kjo rritje rekord ka sjellë reagimin e Semi Jaupajt, shoqes së Bora Zemanit. Ish-banorja e BBV ka postuar disa fotografi duke pozuar në makinë ku ka treguar se si po e zgjidh problemin e këtij fenomeni. “Nafta shumë e shtrenjtë ndaj zgjedh të jem pasagjere”,

Leave a Reply

Your email address will not be published.