E Dinit? Kanë Bërë Namin Në Telenovelat Turke, Këta Janë Aktorët Me Origjinë Shqiptare

Kivannc Tatlitug lindi në Adana, qytet në Turqi, dhe gjatë një interviste, deklaroi se i ati ishte shqiptar nga Prishtina. Kivanç, i cili njihet si Brad Pitt i kinematografisë turke, është një nga aktorët më të paguar në Turqi dhe një ndër më të vlerësuarit. Që prej vitit 2002, Tatlitug ka fituar pothuajse të gjitha çmimet ku është nominuar, si “Aktori më i mirë”, “Aktori më i mirë i vitit”,

“Aktori më i suksesshëm i vitit”, “Aktori më i preferuar në serialet televizive” etj.E dini kush janë aktorët e njohur turq me prejardhje shqiptare?Halit Ergenç, i njohur më së shumti përmes rolit të tij në serialin e famshëm “Sulejmani i Madhërishëm”, ka lindur në Stamboll. Gjyshja e tij ishte me origjinë shqiptare dhe gjatë një interviste aktori u shpreh: “Mund ta them me plot gojën se në damarët e mi ka gjak shqiptari.

Leave a Reply

Your email address will not be published.