Edi Rama Befasohet Nga Zelensky: “S’e Kisha Menduar Se Ky Tip I Lezetshëm Që Bënte Humor, Sot Të…”

Zelensky vijon të jetë president dhe madje krenar, duke mbajtur edhe familjen në Ukrainë, pavarësisht se e di se situata vetëm do përkeqësohet. Rama sot ka bërë retweet një postim ku vlerësohet Zelensky si nga një nga liderët më të mëdhenj të shekullit 21. Në fakt, ai është vërtet i tillë dhe e ka dëshmuar në pak ditë.

“Nuk e kisha menduar kurrë në jetë se ky tip i lezetshëm që dilte në televizion përmes humorit, do të kthehej në një nga liderët më të mëdhenj të shekullit të 21”, i bën retweet Rama një postimi. Jemi 100% dakord me kryeministrin tonë kësaj radhe. Zelensky ka një histori speciale, sepse nga aktor humori u bë numri 1 i Ukrainës. Eshtë sikur Ermal Mamaqi t’i zërë vendin Ramës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.