Einxhel Tha Se Nuk E Kupton Dialektin E Kosovarëve, Videoja Bëhet Virale

Shumë shpesh dialekti nga Kosova dhe ai i Shqipërisë janë përfolur shumë për dallimin që kanë mes vete.

E kjo gjë është diskutuar edhe brenda shtëpisë së Big Brother VIP, shkruan lajmi.net.
Së fundi, në rrjet ka qarkulluar një video teksa shihet Einxhel duke diskutuar me disa banorë të tjerë për dialektin e ish banorëve nga Kosova në shtëpinë e BBV-së.

Einxhel rrëfeu se në fillim e kishte pasur shumë problem ta kuptonte Dagz-in teksa fliste, por që pas disa kohësh ai e pastroi të folurit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.