Ka Përlotur Shqiptarët Me Rolin E Saj, Ja Si Duket Sot Aktorja E Njohur E ‘Shamikuqes’

Një nga to është Turkan Soray, e cila në Shqipëri dhe Kosovë u bë e njohur nga seriali ‘’Shamikuqja’’.

Me interpretimin e saj dhe ngjarjet që janë zhvilluar brenda serialit, aktorja ka bërë me lot një pjesë të madhe të publikut por dhe ka magjepsur me bukurinë e saj.
Po aq e bukur sa atëherë ka mbetur edhe sot edhe pse kanë kaluar shumë vite.

Turkan Soray filloi karrierën e saj në vitet ’60 dhe shumë shpejt u bë një ndër aktoret më të kërkuara.
Asiya ende sot kujtohet me nostalgji nga publiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.