Keni bërë plane për fundjavën? Shiu dhe dëbora “pushtojnë” vendin! Meteorologia tregon si do të na surprizojnë temperaturat

Vranësirat do të jenë gjatë gjithë ditës së sotme prezente në territorin shqiptar. Momente të shkurtra reshjesh do të ketë në zonat e ulëta dhe bredetare.

Ndërkohë dëbora ka zbritur në 500, mbi 500 metra lartësi nga niveli i detit dhe paraditen e sotme ka qenë e pranishme në Dajt. Në zonat juglindore reshjet e dëborës pritet të jenë prezente gjatë gjithë ditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.