LAJM I FUNDIT/ Vd.es vajza e re ne KALIMASH.. Vetem nje shpirt i lig kalon pa NGUSHELLIME

Mjeti me targë shqiptare AB 214 EP, me drejtues Gjino Malci, nga Shkopeti,

nga mbrapa mjetin me targa italiane FB 282 FN, ku udhëtonin shqiptari nga Kosova, Bexhet Zeneli, me vëllain dhe kunatën.Dëmtimet më të rëndë i ka marrë mjeti me targa shqiptare dhe për pasojë vdekur pasagjerja Edjona Sala.

Gjithashtu është dëmtuar drejtuesi mjetit Gjino Malçi dhe pasagjerët Mariglen Gjoka dhe Sandra Bega.Malci dhe Bega janë nisur për mjekim në Spitalin e Traumës në Tiranë ndërkohë policia po heton për sqarimin e rrethanave dhe shkakun e aksidentit.
Shiko videon e ngjarjes .

Leave a Reply

Your email address will not be published.