Leonora Jakupi feston sot ditëlindjen, nuk do e besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e mirënjohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi, feston sot (e enjte) ditëlindjen.

E lindur më 3 ma rs të vitit 1979 në Skenderaj, artistja e popullarizuar mbush plot 43 vite jetë.
Ndonëse ka nisur të merret me muzikë në moshë të re, ajo shquhet për një karrierë të bujshme profesionale.

Me rastin e ditëlindjes, ylli shqiptar mori urime dhe dedikime të shumta nga miqtë e të afërmit në rrjete sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.