Moti merr kthesën drastike ditën e mërkurë, mësoni si parashikohet të jetë koha në vendin tonë gjatë gjithë kësaj jave

Dita e parë e javës që presim, e hëna parashikohet me mot kryesisht të vranët edhe pse nuk do të mungojnë intervalet e shkurtra me diell. Reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave.

Kushtet e paqëndrueshme atmosferike vijojnë edhe për ditën e Martë. Moti parashikohet përsëri i vranët dhe reshje shiu me intensitet të ulët dhe mesatar në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore mbi 300 metër dhe ato kodrinore mbi 600 metër parashikohen reshje dëbore me intensitet kryesisht mesatar..EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh

Leave a Reply

Your email address will not be published.