Ndërron Jetë Gruaja Më E Vjetër Në Kosovë

Ndërron jetë gruaja më e vjetër në Kosovë
Ka ndërruar jetë 112-vjeçarja nga Zhuri, Xhemile Susuri.

Ajo ishte gruaja më e vjetër në Kosovë. Varrimi i të ndjerës do të bëhet nesër në fshatin Zhur të Prizrenit, ra porton Indeksonline.

“TË ALLAHUT JEMI DHE TEK AI DO TË KTHEHEMI
“Të dashur miq:
Ju njoftojmë se sot ndërroi jetë lokja jonë XHEMILE KALOSHI – Susuri (1910- 2022)

Neve nuk themi veçse ato fjalë që e kënaqin Allahun:”ELHAMDULILAH” Varrimi bëhet nesër (e hënë 28 sh kurt) në fshatin Zhur- Prizren.

Leave a Reply

Your email address will not be published.