Nese doni te bini ne peshe dhe te hiqni dhjamin pa sharruar nga uria duhet te beni keto 5 gjera te thjeshta

Nese doni te bini ne peshe dhe te hiqni dhjamin pa sharruar nga uria duhet te beni keto 5 gjera te thjeshta

Per te humbur peshe ndjekja e nje diete te shendetshme eshte shume e rendesishme. Ne kete artikull do te lexoni disa keshilla e sugjerime te cilat do ju ndihmojne ne rrugen tuaj te dobesimit…

Pini uje shpesh

Keshillohet qe te konsumoni nje sasi te madhe uji perpara vakteve. Kjo gje do te mbaj trupin te hidratuar dhe do te pershpejtoj metabolizmin gjate nje fare periudhe..

Veze per mengjes

Ju do te ndiheni te ngopur ne vijim nese perfshini vezen ne mengjes. Duke ndihmuar ne nje renie me efikase ne peshe, vezet na japin nje sasi te mire proteinash..

Leave a Reply

Your email address will not be published.