Nga Sot Nis I Nxehti Afrikan/ Ja Sa Gradë Do Të Shkojnë Temperaturat

Temperaturat pritet të pësojnë rritje të ndjeshme gjatë ditëve të para të javës. Sipas parashikimit temperaturat do të varjojnë nga 9 në 30 gradë në disa qytete të vendit, ndërsa nga e mërkura pritet të ketë rënie të lehtë me 2-3 gradë.

Parashikimi i motit nga SHMU:

Java që presim përpara pritet të jetë një javë me mot kryesisht të qëndrueshëm. Megjithatë nuk do të mungojnë vranësirat dhe reshjet e shiut në formë rrebeshesh dhe stuhi nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Leave a Reply

Your email address will not be published.