O Zot ruaj vellezerit dhe motrat tona,Pamje nga stuhia e forte

Një skenë e ngjashme me dimrin u pa në qytetin jugor gjerman të Weiler-Simmerberg të dielën, pasi një stuhi e fortë mbuloi rrugët me breshëri që u grumbulluan deri në disa metra pasi i motit të rëndë preku pjesën më të madhe të Evropës.

Pjesë të shtetit të Baden-Wurttemberg, u goditën po ashtu.

Fotografitë më poshtë, tregojnë më së miri gjendjen e shkaktuar si pasojë e motit me shi të rrëbeshëm dhe breshëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.