O Zot ruaj vellezerit dhe motrat tona,Pamje nga suhitë e forta të shiut në Francën, një grua vdi.

Vreshtat u shkatërruan, fluturimet u anuluan, rrufeja goditi Kullën Eifel, por nuk shkaktoi asnjë dëm. Banorët e Francës jugperëndimore postuan pamjet e një breshëri në madhësinë e topave të tenisit dhe foto të autostradave të përmbytura.

Mijëra familje mbetën pa energji elektrike. Fluturimet nga Aeroporti Orly i Parisit u pezulluan përkohësisht dje dhe pati vonesa në aeroportin Charles de Gaulle.

Në një stuhi të fortë që goditi pjesën më të madhe të Francës, një grua humbi dhe 15 persona, dy prej tyre në gjendje të rëndë.

Një grua e përfshirë nga një përmbytje u gjet e nën një makinë në qytetin norman të Rouen, njoftoi ministri i Brendshëm francez erald Darmanin në Twitter. Një autopsi është duke u kryer

Leave a Reply

Your email address will not be published.