Big Mama Largohet Sonte, Gjithçka E Planifikuar 3 Javë Më Parë, Kush E Fiton Bastin?

Sot tre javë më parë, në një live në Instagram, ku ishin Veseli, Ardit Çuni dhe Tea e “Big Brother”, u diskutua për hyrjen e Big Mamës, e cila u fut atë natë dhe Arditi u shpreh se e sheh në finale, ndërsa Veseliu kundërshtoi një gjë të tillë.

Ish fituesi i “Big Brother Albania”, tha se Big Mama largohet pas tri javësh, që i bie sonte, 24 dhj. etor.

Kaq ishte biseda duke mos dhënë detaje nëse ai di diçka më shumë rreth kësaj teme, por ajo që përkon me këtë deklaratë është se Big Mama është në nominim dhe rrezikon vërtetë të dalë.

Në një intervistë për lajmi.net ne e kemi pyetur rreth kësaj teme dhe ai është shprehur se ka vënë bast se ajo largohet sonte.

“Po, e vumë bast live në instagram me një ish banor të “Big Brother VIP” që thoshte se Big Mama është në finale, ndërsa unë thashë që nuk rri më shumë se 3 javë, sot, me datë 24 bëhen 3 javë që ka hy Bigu mbetet të shihet a do e fitoj bastin ”, u shpreh ai.

Engjellusha Salihu Shfaqet Me Një Stil Më Ndryshe, Kaq E Mirë Duket

Engjëllusha Salihu qëndron mjaftë aktive në rrjetet socilale duke sjell imazhe për adhuruesit e saj.

Nganjëherë bie në sy për ndryshmiet e rralla që ajo bënë në stilin e saj.

Bukuroshja këtë herë ka ndarë një imazh mjaftë tërheqës, ku bije në sy poza e saj.

Kaq e bukur duket, me flokët e lëshuara dhe me fustanin e zi të shoqëruara me disa detaje të bardha, ajo duket për mrekulli./Kosovarja/

Dy motra e bëjnë për s pitaI nusen e vëllait, për një kafe turke (VIDEO)

Dy kunata kanë sulmuar nusen e vëllait të tyre në Qifllak të Rahovecit mëngjesin e së mërkurës.

E në këtë rast kishte intervenuar edhe policia, ku shefi i hetimeve, Fadil Krasniqi, tha se viktima ka marrë trajtim mjekësor, ndërsa pala tjetër pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

I Njihni Se Kush Jane? Kur Ta Kuptoni Se Kush Eshte Cifti Ne Foto Do Te Mbeteni Pa Fjale

Burri që po shihni në këtë fotografi për disa vite ka qenë një nga njerëzit më të rëndësishëm në Kosovë dhe te gjithe kishin nje respekt te papare per te. Bëhet fjalë për ish-Pres identin Ibrahim Rugova,

i cili kishte mbajtur këtë po zitë në periudhën më të vës htirë për Kosovën. Në këtë fotografi Rugova shihet në një moshë mjaft të re bashkë me bashkëshorten e tij Fanën.

Safetja Po I Rivalizon Vajzat E Saj, Me Këtë Pamje Ajo Po Duket Një Zonjë E Vërtetë

Motrat Mustafa, kanë kohë të gjatë se janë pjesë e skenës muzikore shqiptare.

Ato me muzikën dhe zhanrin që kanë sjellë, kanë bërë për vete një publik të tërë të cilat i kanë qëndruar besnik atyre, shkruan ORAinfo.

E ato që kanë qenë më aktive në skenë janë Safetja dhe Sahidja , dyshja kjo e cila nuk janë ndarë asnjëherë.

Ani që shpesh herë kanë kënduar të shtatë motrat, Safetja dhe Sahidja janë përmendur më shumë nga publiku.

E së fundmi Safetja ka postuar një foto, ku shihet e veshur krejt zi, ndërsa është kombinuar bukur me mbathje.

Në këtë pamje ajo po duket një zonjë e vërtetë. /ORAinfo/

KE QENË DASHNORJA E DIKUJT DHE MORE NJË PLAK”, AKTROJA SHQIPTARE I REAGON NDJEKËSES

Aktorja shqiptare, Rudina Dembacaj është mjaft aktive nëpër rrjete sociale, ku publikon fotografi e video nga jeta e saj e përditshme.

Aktorja njihet për lirshmërinë dhe modestinë si në ekran por edhe në rrjetet sociale.

Së fundmi, ajo ka publikuar një fotografi me ndjekësit, ku u shfaq me syze.

“Më mirë një “qo.rre” se 10 dashnore ?”, shkroi Rudina në mbishkrimin e fotografisë, teksa vëmendjen e saj e mori një koment i në ndjekësit i cili shkroi: “Po ti ke qenë dashnorja e dikujt dhe more një plak”.

Ndërsa, nuk ka munguar reagimi i aktores, e cila i ka thënë:

Lisi I Μιstershëm Në Kosovë: Kush E Puth Tri Herë E Gjen Fatin E Jetës

Sillu e puthe 3 herë se t’del kësmeti”, është thënia që e ka përcjellë për shekuj me radhë historinë e këtij lisi karakteristik, i cili ruan shumë tregime në vete.

Gazetar: Liridon Spahiu
Brenda këtyre mureve të rrethuara nga banorët e lagjes gjenden edhe dy varreza të cilat kanë një histori jo të zakonshme.

Sipas Elhami Kallabës, përpos kësmetit, kjo hapësirë është bërë shkas që shumë gra të reja kanë marrë epitetin më të çmuar në botë, atë të nënës.

Thuhet se copëzat e vogla të marra nga ky vend, qoftë një gur apo një gjethe kanë sjellë vetëm fat për vizitorët.

5 Maji është dita kur fluksi i njerëzve për ta vizituar këtë tyrbe ka arritur edhe shifrat prej 6000 vizitorëve.

Sipas Mendimit Tuaj Cila Vjen E Para, Gruaja Apo Nëna?

Pyetja: Cila duhet të jetë më e para për nje burr,e nëna apo gruaja, pasi ndaj të dyjave kemi hɑk (pra të dyja palët gëzojnë të drejta ndaj nesh) ?

Përgjigja: Unë mendoj se pyetja është gabim, se nuk ka të parë mes dy gjërave të ndryshme. Të parë dhe të dytë ka kur gjërat janë të barabarta, kur gjërat janë njësoj. Nëna ka një pσzicion, që gjitha gratë e botës sikur të mblidhen në një anë nuk mundn ta zënë pσzicionin e nënës. Po kështu dhe gruaja ka një pσzicion, që sikur të gjitha gratë e botës të mblidhen në një anë nuk mund ta zënë dot atë lloj pσzicioni.

Pra gjithsecila ka rendin e vet dhe nuk ka renditje kush ka më shumë përparësi, gjithsecila ka hakun e vet. Ka gjëra nëna që është mbretëreshë në hɑkun dhe në të drejtën e saj dhe s’mund ta konkurojë askush. Dhe ka të drejta gruaja që është ajo mbretëreshë dhe s’ka të drejtë t’i hyjë në hak askush, edhe nëse është nëna jote. Kështu që, siç tha Pejgamberi (alejhi salatu ue selam):
“Jepi gjithsecilit atë që meriton.”

Kthehet Për Të Jetuar Në Kosovës Pas 30 Vjetëve Që Jetoi Në Gjermani

Ëndërra e çdo mërgimtari është me u kthye në Kosovë. Kështu e nisë rrëfimin, Ibrahim Islami. Ai ka vendosur që së bashku me familjen e tij të kthehet në fshatin e tij të lindjes pas 30 vjetëve. Ai është shpërngulur nga Dumnica e Podujevës në vitin 1991, pas mbylljes së Universitetit të Prishtinës.

Ai tregon arsen që e ka shtyrë të vendos që të jetoj në Kosovë. “U dashtë mu largu por gjithmonë më shpresën se do të kthena”, rrëhen Islami për portalin arbresh.info. Pas gjithë këtyre viteve, ai thotë se ja vlenë të jetohet në Kosovë, pavarësisht se bizneset i ka në Gjermani, dhe mendon që ato t’i shtrijë edhe në Kosovë.

“E bëjmë ndërtimin e fushave sportive. Atje e kemi një kompani dhe mendojmë që një pjesë të kompanisë me pru në Kosovë dhe me punu njëjtë si atje. I kemi 23 punëtor”, deklaron Islami. Por, ai nuk ka një pasqyrë të mirë të të bërit biznes në Kosovë.

LABI: DJE KAM PAGU 325 EURO, POR PRAP PA RRYMË!

LABI: DJE KAM PAGU 325 EURO, POR PRAP PA RRYMË!

Nga dita e sotme ka nisur reduktimi me energji elektrike.

Lidhur me këtë reagoi këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri, ai u shpreh se edhe pse dje e ka kryer pagesën në vlerë prej 325 euro, por prapë ka mbetur pa rrymë.

Ai po ashtu tha se populli ynë e duron edhe kij.ametin.

”Dje e pagova 325 euro, por prap pa rrymë, jam ardh në perfundim, që ky popull e duron edhe ki.jametin, veq me ju lajmru ma heret qështu si KEDS-I me sms ne pajtohemi me fatin” ka shkruar nder te tjera ai.