Pamje Të Tr ishta, Deri Në 1.5 Metër Borë – Gomarët Ngrijnë Nga Acari

Turqia është përfshirë nga moti i keq, me reshje të shumta dëbore.

Në rrjetet sociale por qarkullon një video ku shihen disa gomarë që janë lënë jashtë nga pronarët e tyre në Van, aty ku kushtet e dimrit janë të ashpra dhe trashësia e borës në pjesët e larta i kalon 1.5 metër.
Siç mund ta shikoni disa prej tyre janë ngrirë, vetëm njëri shihet që lëviz.
Reshjet e borës në Van, nisën mbrëmjen e djeshme dhe e shtuan intensitetin gjatë ditës së sotme./EKSKLUZIVE vetem ti mundesh ta shikosh

Leave a Reply

Your email address will not be published.