Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranësirat ditën e sotme kryesisht në pjesën e dytë të ditës, parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në viset mesatare dhe të ulëta.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius
Do të fryjë erë nga perëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.