Pranverë Në Jan ar! Java E Parë E Vitit Nis Me Temperatura Të Larta, Por Kur Merr Kthesë Të Madhe Moti

Duke nisur nga e premtja dhe më tej në fundjavë, në vend parashikohet të mbizotërojë një sistem vranësirash që do të gjenerojë reshje shiu në disa zona. Të njëjtat kushte atmosferike janë parashikuar edhe për vendet e rajonit si Kosova apo Maqedonia e Veriut.

“Moti i kthjellët dhe i ngrohtë do të na shoqërojë gjatë gjithë javës në të gjithë territorin shqiptar. Vranësirat do të jenë pak të pranishme. Duke filluar që nga dita e premte një sistem vranësirash do të vendoset në territorin shqiptar duke na sjellë reshjet e shiut dhe reshje të pakta në zonat malore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.