Prishet” Moti, Rikthehet Bora Dhe Shiu Në Këto Vende

Pas këtyre ditëve të fundit me temperatura të larta, Kosova do të ndikohet nga masat e lagështa të ajrit me presion të ulët atmosferik.

“Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte për mot të vranët dhe me reshje shiu e bore”, thuhet në njoftim.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.