Reshje Dëbore Dhe Temperatura Të Ulëta, Ja Si Ndryshon Moti Për Javën E Ardhshme

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në javën që presim përpara, moti do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me temperatura të ulëta.

Në këtë mënyrë dita e nesërme (e hënë) parashikohet me mot kryesisht të kthjellët e alternime vranësiarsh kalimtare. Në zonën e jugut, në orët e pasdites dhe mbrëmjes, priten reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Duke filluar nga dita e martë, deri ditën e enjte, në orët e mbrëmjes moti parashikohet kryesisht i kthjellët me alternime vranësirash në relievet malore. Në orët e mbrëmjes së ditës së enjte parashikohen reshje shiu e dëbore me intensitet të ulët në zonën e Alpeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.