Reshje Shiu Dhe Bore, Parashikimi I Motit Për Sot

Sot në vendin tonë do të mbajë moti kryesisht i vranët, por me reshje shiu dhe bore, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës në viset e larta temperaturat minimale do të jenë për 2-3 gradë më të ulëta se sa në vise të ulëta dhe mesatare.
Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet minus 1 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.