Shoferi Nga Kosova Ndalohet Në Slloveni, Drejtonte Autobusin Pa Një Rrotë

Policia sllovene ka ndaluar një shofer autobusi nga Kosova i cili ishte duke vozituar mjetin pa një rrotë.

32 vjeçari u ndaluar në autostradën Ljublanë-Obrezje dhe i njëjti është dënuar me 400 euro njofton policia sllovene.

Sipas policisë, shoferi kosovar s’ka qenë në gjendje ta shpjegojë se ku e kishte humbur rrotën e autobusit të tij, shkruan siol.net, transmeton Gazeta Express.

Përpos dën imit për thyerje të ligjit për automjete, ndaj tij është inicuar edhe procedura ligjore dhe gjo bë prej 2 mijë eurosh

Leave a Reply

Your email address will not be published.