SPECA TURSHI ME VAJ, UTHULL DHE HUDHËR

Përbërësit

10 kg speca

2 L ujë

0.5 L vaj

0.5 L uthull

300 gr kripë

1 filxhan sheqer

10 thelbë hudhër

10 karrotë

2 tuba majdanoz

Hapat

Specat i pastrojmë, i mbushim me nga një lugë çaji krip, i radhisim në tepsi dhe i fusim në furrë të nxehtë 10 – 15 min.

Pastaj i nxjerim nga furra , i derdhim nga tepsia në enë të thellë, i shtypim me pjatë dhe e mbyllim enën me kapak.

Ky veprim përseritet deri sa i vendosim të gjithë specat në enën perkatëse.

Pastaj në një tenxhere i vlojmë 2 litra ujë, kripën ,vajin, uthullën dhe sheqerin, kështuqë lëngun (presollin) ta kemi të gatshëm për specat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.