Stuhi E Madhe Në Greqi/ Ja C’pritet Të Ndodhë Në Shqipëri…

Greqia do mot në fundjavë nga një stuhi e fuqishme. Moti do të përke qësohet nga mëngjesi i së shtunës në ishujt e Egjeut verior dhe lindor, me st uhi dhe dëborë.

Furtuna “Carmel” në ditët në vijim do të prekë edhe pjesën juglindore të Mesdheut ku parashikohen reshje të dendura shiu, shtrë ngata të forta, erëra të forta dhe dallgë të forta duke bllokuar lundrimet.

Shqipëria nuk rre z ikon që të preket nga stuhia “Carmel”. Mbi vendin tonë do të mbizotërojë një mot i

kthjellët me temperatura shumë të ulëta deri në datë 18 Dh. jetor kur verilindja do të përfshihet nga dëbora.

Leave a Reply

Your email address will not be published.