Temperaturat Deri Në -13 Gradë, Meterologia Zbulon A Do Bjerë Borë Në Tiranë

Meteorologia e Metoalb, Lajda Porja gjatë një emisioni televiziv ka treguar se duke filluar nga e mërkura do të ketë ulje temperaturash, por kulmi do jetë të premten ku termometri pritet të shkojë deri në -13 gradë celsius.

Duke filluar që nga nesër do kemi depërtimin e të ftohtit, mëngjesi i të mërkurës do të jetë i acartë, termometri do të zbresë shumë, do të qëndrojë për 6-7 ditë, i ftohtë, i kthjellët, do ketë reshje të pakta dhe të izoluara në verilindje dhe juglindje. Më problematike ngricat. I ftohti kulmon të enjten dhe të premte, ku termomenti shkon deri në -9.

Leave a Reply

Your email address will not be published.