Tërmeti i fuqishëm shkund territorin e vendit fqinj

Një tërmet me madhësi 5.3 i shkallës Rihter, ka rënë në Greqinë.

Tërmeti i madh me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në një zonë detare 20 kilometra në jugperëndim të malit

Athos.Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte 33 kilometra në jug-jugperëndim të Karyes dhe thellësia fokale ishte 10 kilometra.

Leave a Reply

Your email address will not be published.