Vdes nëna e Kadri Veselit,Ngushllime familjes

Ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare, nëna e ish-kryeparlamentarit, Kadri Veseli, Ajshe Veseli.Ajo do të varroset sot në orën 14, në fshatin Broboniq të Mitrovicës.

Ajshe Veseli vdiq gjashtë muaj pas vdekjes së burrit të saj Fazliut.Kadri Veseli është duke u mbajtur në paraburgim në Gjykatën Speciale në Hagë, nën dyshimin për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.Njoftimi:Të dashur familjarë e miq,Me pikëllim të thellë,

ju njoftojmë se sot, në moshën 93 vjeçare, ndërroi jetë nëna, gjyshja jonë Ajshe Veseli.Varrimi bëhet sot, në orën 14:30, në Broboniq të Mitrovicës.Falënderojmë të gjithë qytetarët për ngushëllimet dhe ndarjen e dhimbjes me ne!Familja Veseli

Leave a Reply

Your email address will not be published.