Videot E Presidentit Ukrainas, Zelenskyy Në “Dancing With The Stars” Po Bëjnë Xhiro Në Rrjetet Sociale

Videot e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, në industrinë e argëtimit u bënë virale gjatë fundjavës, ndërkohë që ka marrë vlerësime të mëdha nga njerëzit në mbarë botën për udhëheqjen e vendit mes situates nga Rusia.

Para se të zgjidhej president, Zelenskyy pati një karrierë të mire si artist, duke luajtur në disa filma dhe seri televizive ukrainase, përfshirë komedinë popullore e cila përfundoi në 2019 – vitin kur filloi dhe fitoi zgjedhjet e tij presidenciale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.